EN TR

Bayındır, 1995 yılında inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Trevi SpA’da Birecik Barajı şantiyesi ve yol projelerinde saha mühendisliği görevlerinde bulundu.

Daha sonra Genoto Ankara’ nın kuruluşunda insan kaynakları yönetimi alanına geçiş yaparak, 2002 yılı itibari ile yurt dışı inşaat yatırım projeleri alanında faaliyet gösteren Gap İnşaat’ ın insan kaynakları bölümünün kuruluşunda görev aldı. Burada Türkmenistan’ da yapımı üstlenilen kağıt ve selüloz fabrikası, çimento fabrikası, üre ve amonyak fabrikası gibi endüstriyel yatırım projelerinin hem inşaat hem de işletme dönemlerinde yurt içi ve yurtdışı personel temini, ücretlendirme, yeniden yapılanma, ERP sistemlerinin seçimi ve insan kaynakları modüllerinin uyarlanmasında görevler aldı.

2004 yılı itibari ile sırasıyla, hızlı tüketim ürünleri alanında faaliyet gösteren Hayat Kimya’ da, mücevher üretimi, madencilik ve perakendecilik sektöründe faaliyet gösteren Yalınkaya Holding’ de ve TAV İnşaat’ ın hissedarı Sera Yapı Endüstrisi’ nde, her bir firmanın yurt içi ve yurt dışı iştirakleri dahil tüm organizasyonun insan gücü yönetimiyle ilgili pozisyonlarında toplamda 15 yılı aşkın bir süre görev yaptı.

2011 yılından itibaren, orta ve üst düzey yönetici araştırması alanında faaliyet gösteren HRWORKS CONSULTANCY’ nin kurucusu olarak; seçkin şirketler için yetenekli adayların belirlenmesinde ve seçiminde hizmet sunmaktadır.